Ciklusu popularnih predavanja petkom u MMČ na kojem je gostovao dr. sc. Marko Alerić s predavanjem „Jezik u glavnoj ulozi“ nazočili su učenici 1. a razreda Lorena Beti, Ana Deban, Hana Heđa, Vlaho Horvat, Tena Kerovec, Lana Kovačević, Zora Lukman, Tena Mikolaj, Magdalena Pintarić, Lara Podvezanec, Sandra Tkalčec, Tia Zadravec i Mia Zelenić.
O jeziku kao ključnom alatu komunikacije i važnosti razvijanja jezične vještine te o tome da se hrvatski jezik, kao i svi drugi jezici, neprestano razvija i prilagođava modernim vremenima govori i knjiga “Pravo na jezik” dr. sc. Alerića. Svake se godine u jezik dodaje mnoštvo novih riječi, što obogaćuje naš jezik i omogućuje nam da bolje izrazimo suvremene pojmove i ideje.
Sudionici su imali priliku postavljati pitanja i učiti nove stvari o jeziku i njegovu značaju. Učenici su istaknuli da ovo predavanje nije samo osvježilo njihovo znanje, već i potaknulo na razmišljanje o važnosti očuvanja jezika. Naučili su da gubimo li jezik, gubimo i sebe same.
Osvrt napisala Hana Heđa, 1.a